8 Mayıs 2012 Salı

Kategoriler: , ,

Akrilik veya Jel Protez Tırnak nedir?

By: Otçu Kız On: 05:25:00
 • Yazıyı Paylaşın

 • Protez Tırnak Nedir? 
  Protez tırnak öncelikle, takma tırnak gibi eczaneden alınıp yapıştırıcıyla komple tırnak yüzeyine kapatan uygulamalara benzemez. 2 saat süren bir işlemdir ve aylık bakımları düzenli yapıldığı sürece en az 6 ay kullanılır. Tırnak yiyenleri alışkanlıklarından kurtaracak psikolojik telkin beraberinde bilinen tek yöntemdir. Protez tırnak yaygın olarak akrilik teknoloji ve jel teknoloji ürünleriyle gerçekleştirilir.

  Akrilik veya Jel Protez Tırnak nedir? 
  El ve tırnaklarda kusursuz görünüm yaratmak için profesyonel ürünlerin ve ileri teknolojinin yardımıyla uygulanan tekniklerdir. Bu uygulamalar başta Amerika ve Avrupa ülkelerinde olmak üzere son derece yaygındır. Amerika’da yayınlanan NAILS Dergisinin 2003 yılı sektör araştırma sonuçlarına göre ABD’de 16-60 yaş grubundaki her 7 kadından 3’ü , Avrupa ülkelerinde ise her 8 kadından 2’si düzenli olarak akrilik yada jel tırnak kullanmaktadır. 2002 yılında sadece Amerika’da 47.000 salonda 350.000 sertifikalı tırnak teknisyeni hizmet vermektedir.

  Protez Tırnağı Neden Uygulatmalıyım?


  * Her ne işle uğraşırsak uğraşalım (bilgisayar kullanımı, çamaşır-bulaşık, bahçe işleri dahil olmak üzere) kusursuz görünümde tırnaklar ve eller için
  * Dayanıklı, kolay kolay kırılmayan (doğal tırnaktan 80 kat daha güçlüdür) estetik tırnaklar için.
  * Kullanıldığı süre boyunca adeta yeni manikür işlemi uygulanmış  (doğal görünümlü, kusursuz ojeli, yada frenchli) tırnaklar için.
  * Tırnak yeme, sararmış tırnaklar, yaşlılık çizgileri, tırnak boşalması, kaşık yada karga burun tipli tırnaklarlara estetik görünüm vermek için.
  * Kırılmış yada çatlamış doğal tırnakların görünümünün düzeltilmesi için.

  * Muhtelif rahatsızlıklar sonucunda oluşmuş acı veren tırnakların rahatlatılması için uygulanır.

  0 yorum: