19 Şubat 2014 Çarşamba

Kategoriler: , ,

İBRAHİM SARAÇOĞLU Saç Dökülmesi İçin Lavanta Kürü

By: Otçu Kız On: 07:22:00
 • Yazıyı Paylaşın
 • Saç dökülmesine karşı  ev yapımı basit bitkisel çözüm olarak İbrahim Saraçoğlu Lavanta kürü öneriyor.

  Saç dökülmesine karşı Lavanta kürü: Saç Yıkama Kürü
  Birinci kısım lavanta ile saçların yıkanması şeklindedir. Önceden yıkanmış saçlara uygulanır. 3 bardak su tencerede kaynatılır. Kaynadıktan sonra bir tatlı kaşığı lavanta içine atılır ve hafif ateşte 5 dakika hafif ateşte demlenir. Demleme süresi tamamlandıktan sonra ocaktan indiriniz ve sıcakken süzünüz. Ilıyınca saçlarınızı iyicice bu lavanta suyu ile ıslatınız. Yarım saat etki etmesini bekleyiniz. Yarım saat sonra saçlarınızı sadece durulayıp kurulayınız. İki ay boyunca saçlarınızı yıkadıktan sonra bu lavanta kürünü uygulayınız.

  Saç dökülmesi için Lavanta kürü: İçme Kürü
  İkinci kısımda ise lavanta suyunun içilmesi gerekir. Bir tatlı kaşığı lavantayı 300 ml (yaklaşık bir buçuk su bardağı) suda 7 dakika hafif ateşte demleyiniz. Demleme süresi tamamlandıktan sonra, ılımasını beklemeden süzülmesi gerekir. Süzme işlemi tamamlandıktan sonra içmek için ılımasını bekleyiniz. 15 gün boyunca gün aşırı akşam yemeklerinden iki saat sonra bir çay bardağı dolusu içilmesi gerekir. Her defasında (her kullanımda) taze olarak hazırlanması şarttır. 15 gün sonra 10 gün ara veriniz ve tekrar 15 gün boyunca gün aşırı kullanılır ve kür sonlandırılır.

  Saç dökülmesi durduktan sonra önleyici amaçlı olarak zaman zaman bu lavanta kürü uygulanabilir.


  Saç dökülmesi ve saç dökülmesi tedavisi ile ilgili tüm yazılar için tıklayın

  Prof Dr İBRAHİM SARAÇOĞLU’nun tüm yazıları için tıklayın

  Description: Saçlarım dökülüyor, ne yapmalıyım? Saç dökülmesi nasıl önlenir? saç dökülmesine karşı bitkisel çözüm… Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tavsiyeli Lavanta kürü ile saç dökülmesini önlemek mümkün. Saç dökülmesi bitkisel tedavi, doğal ilaç…

  0 yorum: